Styl skandynawski – aranżacja wnętrz

Dużą popularność wśród Polaków zyskały ostatnio wnętrza o dość skonkretyzowanym stylu – białe ściany, minimalistyczne dodatki, nowoczesność modern i drewno na podłogach. Taka aranżacja wnętrz to styl skandynawski. To właśnie w pogoni za osiągnięciem takiego efektu, młode dziewczyny malują stare meble białą farbą i proszą rodziców o kute łóżka. Gdzie nie spojrzeć, tam biel ścian bije po oczach, a mieszkania do wynajęcia kuszą meblami z IKEA. Na czym polega fenomen szwedzkiej marki? Warszawa pokochała już ten styl, także inne polskie miasta chętnie się nim inspirują.

wystr�j

Można tutaj znaleźć wszystko – w pełni urządzone pokoje, oświetlenie, futrzaste poduszki i doniczki ze sztucznym szczypiorkiem. Fora internetowe krzyczą – „Jak urządzić mieszkanie w skandynawskim stylu?” – jak połączyć elegancję i klasykę z nowoczesnością? Przede wszystkim meble dają wrażenie nowoczesności i klasy osób zamieszkujących urządzane wnętrza. Po drugie – funkcjonalność. Aranżacja wnętrz, która łączy kompaktowe meble, poustawiane jak pudełka oraz niebanalne dodatki, święci tryumfy w większych miastach takich jak Warszawa czy Kraków, a nawet na wsiach, gdzie sielski klimat idealnie się wpasowuje. Oryginalne zabudowy sprawią, że mieszkanie będzie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego i większego. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla małych mieszkań, które dzięki stylowi skandynawskiemu, w magiczny sposób zyskają powierzchni. Mimo iż styl skandynawski to przede wszystkim zimne barwy szarości, bieli i brązu, takie wnętrze może być całkiem przytulne, nawiązujące do rodzinnej atmosfery chłodnej Północy. Dużą rolę odgrywa także drewno, występujące w postaci parkietu, a także na ścianach, które często pozostaje w swoim naturalnym odcieniu, bądź jest dodatkowo bielone. wnętrza

Czym jeszcze charakteryzuje się styl skandynawski i o czym pamiętając, aby nasza aranżacja wnętrz była w pełni satysfakcjonująca. Pokoje powinny być odpowiednio rozświetlone, zarówno sztucznie jak i naturalnie. Mieszkania w stylu chłodnej Północy powinny posiadać duże okna, przystrojone zwiewnymi zasłonami lekkimi jak obłok. Często, zasłony zastępuje się po prostu roletami, tak aby nie zasłaniać dopływu naturalnego światła. W sklepach mamy do wyboru różnorodne lampy, które często stanowią także piękny, oryginalny dodatek pokoju. Mogą mieć one geometryczne formy, mogą być wykonane ze szkła bądź papieru, pokryte piórkami czy oryginalnym abażurem. Należy jednak pamiętać o wciąż królującym minimalizmie – nic nie powinno przysłowiowo „gryźć” się z otoczeniem, bielą ścian i surowością drewna.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*