Projekt kuchni – wymarzona kuchnia

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. To właśnie tutaj spotykamy się, aby porozmawiać, wypić razem kawę czy przygotować wspólne posiłki. Kuchnia to prawdziwe centrum, serce całego domu. Ważne więc, aby projekt kuchni był zgodny z naszymi preferencjami i oczekiwaniami. Kuchnia powinna być przede wszystkim jasna i przestronna. Wszyscy możemy się bowiem zgodzić, że pomieszczenie to stanowi miejsce, gdzie wszyscy razem możemy spotkać się po dniu pełnym wrażeń. To właśnie tutaj spędzamy razem czas na przygotowywaniu wspólnych obiadów i kolacji. I co najważniejsze – to tutaj znajduje się stół, z określoną liczbą krzeseł – liczba ta odpowiada liczbie domowników. Projekt kuchni to kwestia, która zajmuje nasze myśli. Wszyscy chcemy, aby to pomieszczenie wzbudzało zazdrość gospodyni domowych, sąsiadów i koleżanek.

Z pomocą przychodzą wykwalifikowani projektanci wnętrz, którzy na życzenie klientów oferują usługi takie jak fachowa wycena projektu kuchni. Dzięki takiej wiedzy, z góry wiemy, ile pieniędzy najlepiej przeznaczyć na wyposażenie wymarzonej kuchni. Dekoratorzy wnętrz sporządzają specjalne plany, słuchają sugestii klientów, aby finalnie zaproponować kuchnię, idealnie wpasowującą się w gusta i preferencje domowników. Wielu klientów preferuje kuchnię w stylu skandynawskim, surowym i zimnym, a jednocześnie rodzinnym i przytulnym, dzięki zastosowaniu ciepłego światła i wiejskich dodatków. Ważną sprawą jest zarówno wybranie dominujących kolorów, kafli, jak i mebli, dodatków, sprzętu agd. Wszystkie te elementy powinny tworzyć spójną, przemyślaną całość.

przykladowy_projekt_kuchni2

Każdy z nas chce mieć taką kuchnię, aby miło było się w niej zatrzymać, spędzić odrobinę czasu, wypić kawę z przyjaciółmi. Kuchnia nie musi być nudnym pomieszczeniem, przeznaczonym jedynie do przygotowywania smacznych posiłków. W nowoczesnych mieszkaniach, kuchnia pełni rolę miejsca spotkań, przepełnionego rodzinną atmosferą, zapachem kawy i świeżych przypraw. Pamiętajmy, kuchnia ma być praktyczna, funkcjonalna i co równie ważne – modna! Nie chcemy przecież mebli rodem z PRL-u, sztucznych paproci i kolorowej ceraty na prostokątnym stole. Dobry projekt kuchni powinien być przygotowany w zgodzie z podstawowymi zasadami ekonomii. Należy pamiętać jakich błędów musimy unikać, kiedy urządzamy kuchnię małą bądź dużą, otwartą bądź zamkniętą. Podstawową cechą, jaką musimy brać pod uwagę jest wygoda kuchni. Nie ma nic gorszego niż kuchnia, w której trudno odnaleźć niezbędne narzędzia i składniki, a poszczególne elementy wyposażenia znajdują się w miejscach skrajnie niedostępnych. Zanim więc przystąpisz do planowania wyposażenia kuchni, najpierw zaplanuj, jak chcesz, aby twoja kuchnia wyglądała.

Warto postarać się, aby centralne miejsce domu było urządzone ze stylem i gustem, a jednocześnie, było komfortowe dla wszystkich mieszkańców domostwa. Nie warto ulegać szybko zmieniającym się trendom i stylom w urządzaniu mieszkania. Warto zaufać ekspertom oraz własnej intuicji – nasze własne preferencje, z minimalną pomocą profesjonalnego dekoratora wnętrz, zostaną przekute w piękne, precyzyjnie wykończone wnętrza. Postaw więc sobie jedno, bardzo ważne pytanie: co jest dla ciebie najważniejsze? Czy kuchnia jest miejscem spotkań, a może przestrzenią szalonych, rodzinnych eksperymentów kulinarnych? Czy często przygotowujesz posiłki? Ile miejsca potrzebujesz? Jaki sprzęt ci się przyda? Potem stopniowo odpowiadaj na wszystkie pytania, a znajdziesz odpowiedzi, które będą swoistym kluczem do wymarzonej, pięknej kuchni ze snów.

Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym projektem kuchni, to skontaktuj się ze specjalistami z firmy Ixina: www.ixina.pl/projekt-kuchni/

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*